MČ Praha 8

Občané v hlasování zvolili projekty pro participativní rozpočet

Občané MČ Praha 8 vybrali v hlasování rozvojové projekty, na které by měly být použity peníze z rozpočtu městské části. Radnice pro tyto účely již dříve vyhradila částku 10 milionů korun. Nejvíce hlasů obdržely projekty „Venkovní učebna/altán pro výuku předmětů přírodních věd“ (513 hlasů), „Studie proveditelnosti multifunkční sportovní hala MČ Praha 8“ (428 hlasů) a „Rekonstrukce venkovní herní plochy v Mateřské škole – Klíčanská“ (300 hlasů).

Konkrétní seznam úspěšných projektů je znázorněn v následující tabulce:

Pořadí

Kategorie: 

Výňatek ze zápisu z 9. zasedání Zastupitelstva městské části Praha 8 konaného ve středu dne 22. června 2016 od 14:00 hodin

Paní Mgr. Ludková „Děkuji. Já naváži tady na svého kolegu Martina Roubíčka, který se ptal na Agendu 21 a vytáhl tak pana radního Vilguse. Já se zeptám na totéž vlastně jeho. A sice já se chci zeptat, jak se dostávají, jak se volí, jestli to nějak, hlasujete, nebo to vychází z těch veřejných setkání ty položky do participativního rozpočtu? Bylo jich tam dvacet, občané o nich měli hlasovat a přiznejme si na rovinu, ono ze dvou třetin to jsou položky, které se budou realizovat, ať tak či onak.

Kategorie: 

Participativní rozpočet na Praze 8

MČ Praha 8 se rozhodla využít tzv. participativní rozpočet, který umožňuje přímé zapojení občanů do rozhodování o rozvoji jejich obce. Radnice vymezí 10 milionů korun ze svého ročního rozpočtu a občané sami vyberou, kam by peníze měly v následujícím roce směřovat, co chtějí ve své obci zlepšit či změnit. Součástí tohoto typu rozpočtování je i možnost získání dotace od Magistrátu hlavního města Prahy, který přispívá celou polovinu z částky, kterou navrhuje městská část.

Zdroj: http://www.praha8.cz/Participativni-rozpocet-na-Praze-8.html

Kategorie: 

Subscribe to RSS - MČ Praha 8